Przewierty pod drogami, torami kolejowymi, ciekami wodnymi

Przewierty pod drogami, podobnie jak przecisk hydrauliczny, stanowią w naszym kraju jedną z najnowocześniejszych technologie bezwykopowe budowy sieci podziemnych. Do połowy lat dziewięćdziesiątych w naszym kraju stosowano przede wszystkim metody niesterowalne, co oznacza, że wiele prac było realizowanych przy zastosowaniu przecisków pneumatycznych przebijakiem. Popularne było również wbijanie rur stalowych, a gdzieniegdzie stosowano także przeciski hydrauliczne. Te ostatnie można podzielić na dwie grupy: niesterowane oraz sterowane.

Obecnie przewierty częściej pod drogą są stosowane w Polsce na coraz szerszą skalę, zwłaszcza w przypadku przeszkód terenowych: naturalnych i inżynierskich. Metoda ta jest przyjazna dla środowiska, a zarazem bardzo ekonomiczne. Dzięki jej bezinwazyjności możliwe jest prowadzenie bezszkodowych robót również na terenach chronionych, takich jak parki narodowe czy rezerwaty przyrody. Profesjonalny przecisk pod drogą to tani sposób na pokonywanie dróg, rzek, torów kolejowych oraz wszelkiego rodzaju przeszkód terenowych.

Profesjonalne przewierty pod drogami

Przewierty pod drogami, w odróżnieniu od maszyn przeciskowych mogą być wykonywane praktycznie w każdym rodzaju gruntu, oczywiście przy zastosowaniu odpowiednich narzędzi urabiających i po dobraniu właściwej płuczki wiertniczej. Nasze usługi mają szczególne zastosowane w miejscach, gdzie: ma się do czynienia z miękkim gruntem i terenami podmokłymi, przebieg budowanej instalacji będzie prowadzony w linii prostej, nie jest przekroczona średnica i długość wynikająca z ograniczeń urządzenia. Przewiert sterowany to prosty, tani i niezawodny sposób bezwykopowej budowy sieci podziemnych, który z całą pewnością w przyszłości będzie stawał się coraz bardziej powszechny. Pozwala on na szybką realizację kompleksowych instalacji hydraulicznych, niezależnie od tego, czy wykorzystywane są w nich rurociągi plastikowe, czy stalowe. Szereg specjalistycznych urządzeń, takich jak profesjonalny kret do drążenia tuneli podziemnych, umożliwia podjąć się każdego zadania, niezależnie od jego stopnia zaawansowania.